Logo Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Przejdź na stronę startową

|  26-05-2017
Wczorajsze
Statystyki
Nietrzeźwi
kierowcy
b.d.
Wypadki
drogowe
b.d.
Zabici w
wypadkach
b.d.
Ranni w
wypadkach
b.d.
| Dzisiaj: 27-05-2017
Kalendarz
wydarzeń BRD:
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Bezpieczeństwo idzie w ruch!

02-12-2014

Okaż solidarność i przyłącz się do walki o wspólne prawo do bezpieczeństwa na polskich drogach. Możesz to zrobić już 15 listopada podczas wielkiego wydarzenia w Warszawie. Zapraszamy wszystkich, bo bezpieczeństwo na drogach dotyczy każdego z nas....

W samo południe rozpoczynamy imprezę „Bezpieczeństwo idzie w ruch!”, organizowaną 15 listopada w Arkadii z okazji Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w tym roku obchodzonego 16 listopada. Poprzez wspólną zabawę i edukację o zagrożeniach, wyzwaniach i obowiązkach na drodze opowiedzą przedstawiciele instytucji państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drodze, w tym Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policji, zarządców dróg, służb ratowniczych, eksperci oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wypowiedzą się też środowiska zajmujące się pomocą poszkodowanym w wypadkach drogowych – jak i dlaczego należy pomagać. Współdziałanie podmiotów z zakresu inżynierii, edukacji, nadzoru oraz ratownictwa umożliwi odwiedzającym zapoznanie się ze szczegółowymi działaniami instytucji odpowiedzialnych za realizację tych zadań.

Przewidujemy szereg atrakcji min.: pokazy ratownictwa medycznego, ćwiczenia z trenażerem czasu reakcji, symulacje wypadków samochodowych, a dla najmłodszych konkurs mody odblaskowej, szpital dla pluszaków w którym dzieci przekonają się, że i one mogą ratować ofiary wypadków oraz kącik plastyczny.

Dobrą muzyką i energią podzieli się z Wami Monika Kuszyńska – piosenkarka i Ambasadorka wydarzenia, której karierę artystyczną przerwał kilka lat temu tragiczny w skutkach wypadek samochodowy.

Szczegóły na stronach www:                    oraz na profilach FB:

www.krbrd.gov.pl                                         Włącz myślenie
www.pasje.org.pl                                          Fundacja Pasje
www.fundacjamarszzebry.pl                      Fundacja Marsz Zebry
www.anikar.pl                                                Fundacja Anikar

Więcej informacji: Anna Trzcińska TRZCINSKA.A.M@GMAIL.COM 606-905-031

Do góry